Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debiuty na rynku głównym i Newconnect w 2020 r.
#1
Rynek główny:

GAMES OPERATORS

To wydawca gier z portoflio PLAYWAY, z własnym studiem deweloperskim. To twórca popularnej gry 911 operator. Planowana na ten rok to finalizacja produkcji i wydanie drugiej odsłony gry pod nazwą 112 operator. Plany na ten rok to wydanie około 10 produkcji.

[Obrazek: 8432043d800061069dfe148d23a10a0b_origina...75a6ec67a6]
GAMING FACTORY

To fundusz venture capital inwestujący w polską branżę gier komputerowych, wspierający spółki zależne w ich działalności - od produkcji po wydanie gry. W portfolio GAMING FACTORY : Art Games Studio, Red Dev Studio, Sonka, Drageus Games. Wszystkie te spółki zadebiutowały już na NewConnect. Spółka ma w planach koncentracje na produkcjach własnych tytułów i wydawania w ciągu roku około 10 gier. Celem jest poszukiwanie projektów o znaczącym potencjale sprzedażowo-marketingowym. Spółka ta rozwija gry o zróżnicowanej tematyce. Obecnie na platformie Steam znajduje się około 30 gier.
[Obrazek: b70dfee312a6a21edba37525ba151d12,900,0,0,0.png]
ELEKTRIM

To planowany powrót starej gwiazdy na giełdę. Holding Zygmunta Solorza jest właścicielem między innymi dużej inwestycji deweloperskiej "Port Praski" oraz giełdowej spółki ZE PAK.

[Obrazek: 302011_r2_940.jpg]

AIRTIME


Działa na terenie Polski. Rozszerza też zasięg na inne kraje. W maju 2019 spółka ta została przejęta przez włoski holding teleinformatyczny, który zamierza wprowadzić spółkę na giełdę w Warszawie. Jednak nie znana jest jeszcze data debiutu.


[Obrazek: airtime-chwali-sie-przychodami-i-planuje...ie-gpw.jpg]

NewConnect:

OVID WORKS


Planowany debiut na pierwszą połową 2020 r. Spółka ta pracuje obecnie nad grą Metamorphosis inspirowaną twórczością Franza Kafki. Premiera planowana jest na ten rok. Prezes zarządu Ovid Works uważa, że twórczość inspirowana różnymi wątkami ze świata kultury, literatury, czy filmu, tworzy swoisty klimat, co wyróżnia tę spółkę na tle konkurencji. Właścicielem około 1/3 akcji tej spółki jest notowana na NewConnect Varsav Game Studios.


[Obrazek: Ovid-Works.jpg]

Starward Industries


To Krakowskie studio planuje debiut w pierwszej połowie roku. Spółka pracuje nad grą na podstawie prozy Stanisława Lema. To styl nawiązujący do designu lat 1945 - 1946. To gra w trybie pierwszoosobowym. Przygodowa opowiadająca o losach astronautów na obcej planecie. Na setną rocznicę urodzin Lema studio planuje wydanie tej gry.
     [Obrazek: 2635fd6a0555bc-645-362-0-0-1920-1080.jpg]

SIMFABRIC


To kolejne studio deweloperskie gier, które planuje swój debiut na NewConnect w tym roku. Spółka zajmuje się produkcją gier na komputery PC, konsole i urządzenia mobilne, a także świadczy usługi portowania gier na Nintendo Switch, oraz konsole PS4 oraz Xbox. To twórcy 5 własnych symulatorów: Farm&Fix 2020, EletriX, Moon Village, Flipper Mechanic, a także Farm Expert 2020. Trwają rozmowy z największymi wydawcami gier, którzy są zainteresowani wydaniem, tych symulatorów na świat, w tym także Chiny.  W planach tej spółki jest pozyskanie grantu z Funduszu Europejskiego na budowę jednego z największych centrum badawczo-rozwojowych w Polsce i w Europie Wschodniej. Wobec tego możliwa jest emisja akcji SimFabric S.A. w II kwartale 2020 r.


[Obrazek: SIMFABRIC.jpg]

SKINWALLET


SkinWallet spółka planuje debiut pod koniec 2020 r. Jest to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach video. Przychody platformy dynamicznie rosną z kwartału na kwartał i w tym roku mają osiągnąć około 6 mln złotych. SkinWallet z każdym miesiącem dynamicznie rośnie. Ich celem jest kontynuacja szybkiego wrostu, obecnie są na etapie dodawania kolejnych gier do portoflio, oraz ich lokalizacji.
[Obrazek: 277043,863695.jpg]

NOOBZ FROM POLAND

Z początkiem roku planowana jest premiera flagowej gry studia "Total Tank Simulator" w wersji na PC. To oparty na fizyce strategiczny symulator bitew. Osadzony w realiach II wojny światowej. 
[Obrazek: media3.jpg]

LEGIMI


Spółka ta działa na rynku e-booków i audiobooków oferując, jako pierwsza w Polsce, usługi subskrypcyjne książek elektronicznych w modelu SaaS.


[Obrazek: Ilustracja_1_0.png?itok=lIPMhUw-]
POLYSLASH
To Krakowskie studio deweloperskie, które zamierza zadebiutować na NewConnect w pierwszej połowie 2020 r. Największa i najbardziej znana produkcja studia to gra "We The Revolution", wydana we współpracy z giełdową spółką Klabater. Obecnie studio pracuje nad symulatorem "Mech Mechanic Simulator", który powoli graczom wcielić się w mechanika mechów, ogromnych maszyn wykorzystywanych przez wojsko do walki, a także przez firmy przemysłu rozrywkowego, oraz sportowego. W drugim symulatorze "Primitive Builder Simulator" gracz otrzymuje możliwość rozwijania swojej wioski i swojego plemienia dzięki projektowaniu coraz nowszych budynków.


[Obrazek: media1.jpg]

DRAGO ENTERTAINMENT


Planowany debiut na przełomie III i IV kwartału. Studio to działa na rynku gier od ponad 20 lat. W grudniu 2018 zadebiutowała gra spółki "Treasure Hunter Simulator", koszty tej produkcji zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.


[Obrazek: media3.jpg]

GENXONE


Pozyskane z emisji środki od 2 - 4 mln złotych przeznaczone zostaną na wprowadzenie na rynek nowej marki Nanobiome. Jest to projekt budowy bazy danych metagenomu jelitowego człowieka. Prace nad nim rozpoczęły się w III kwartale 2019 r. W 2019 r. genXone pozyskał inwestora strategicznego. To spółka Diagnostyka sp. z o.o. Która posiada największą w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Diagnostyka wykonuje ponad 80 mln badań rocznie dla ponad 15 mln pacjentów. W ramach emisji akcji Diagnostyka dofinansowała genXone kwotą 1,8 mln złotych obejmując 13,4 % akcji.


[Obrazek: logo%20genxone.png.jpg?itok=xZq9QMpA]


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości